Vokiečių kalba – nuo ko pradėti mokytis?

 • Vokiečių kalba, tai - vienas iš populiariausių pasirinkimų norinčiųjų išmokti antrą užsienio kalbą tarpe. Atsakymas labai paprastas. Tai - ganėtinai paprastai išmokstama kalba turintiems anglų kalbos pradmenis bei džiuginanti savo panaudojimo Europoje galimybėmis. Visgi, neretai net ir tvirtai apsisprendusiems mokytis, kyla klausimas – nuo ​​ko pradėti mokytis vokiečių kalbos? Į jį šiuo tekstu ir mėginsime atsakyti.

  Vokiečių kalba

  Besidomintiems istorija galima paminėti, kad vokiečių kalba priklauso indoeuropiečių kalbų šeimos grupei ir yra gimininga tokioms germanų kalboms kaip olandų ar anglų kalbos. Todėl pradedantiesiems mokytis vokiečių kalbos, net ir minėtų – olandų ar anglų – kalbų pradmenys žinių įgijimo procesą padarys paprastesnį ir greitesnį. Tuo tarpu tiems, kurie jau yra pažįstami su vokiečių kalba, rekomenduotinas kalbos lygio nustatymas. Jo pagalba dėstytojas turi galimybę optimaliau sudėlioti mokymosi planą ir atsižvelgti į individualius poreikius. Ypatingai tuo atveju, kai norintis tobulinti savo kalbos žinias yra mokęsis jos mokykloje ar gyvenęs / dirbęs vokiškai kalbančiųjų aplinkoje.

  Įdomu tai, kad vokiečių kalba yra antra dažniausiai naudojama kalba interneto platybėse bei spaudoje. Ypatingai, mokslo publikacijose. Skaičiuojama, kad net 20 percentų visų išleidžiamų spaudos leidinių ar knygų pasaulyje sudaro būtent tie, kuriuose – vokiški tekstai. Tai neturėtų ypatingai stebinti, turint omenyje, kad ją, kaip gimtąją kalbą, pasaulyje naudoja daugiau nei 100 milijonų žmonių. Tai sudaro apie septintadalį europiečių.

  Kokiose šalyse yra naudojama vokiečių kalba?

  Vokiečių kalba taip pat yra ypatinga tuo, kad ja, kaip gimtąja kalba, kalba daugiausiai žmonių Europoje. Daugiausiai žmonių, kuriems si kalba yra gimtoji, gyvena Vokietijoje, Austrijoje, nykštukinėse valstybėse – Liuksemburge ir Lichtenšteine. Taip pat dalyje Šveicarijos ir Belgijos kai kuriose Italijos dalyse.

  Turint omenyje, kad vokiečių kalba yra įvardijama didžiausių pasaulio kalbų dešimtuke, ji dažnai Europos gyventojų pasirenkama mokytis pirmąja arba antrąja užsienio kalba. Svarbu pažymėti, kad vokiečių kalba pateikiama kaip vienas iš galimų užsienio kalbos pasirinkimų dažnoje Europos mokykloje besimokantiesiems. Todėl ši kalba yra naudojama ir daugelyje kitų Europos valstybių.

  Nuo ko pradėti mokytis vokiečių kalbos?

  Klausiantiems – nuo ​​ko pradėti mokytis šios kalbos? – rekomenduojame pradėti nuo gero mokytojo paieškų. Nors neretai pasiryžusieji mokytis yra įsitikinę galintys kalbos išmokti ir savarankiškai, tačiau tai tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Turėdami mokytoją ne tik greičiau įsisavinsite gramatiką, tarties subtilybes ir kt., tačiau ir būsite pataisomi tuomet, kai klysite. Tokiu būdu galėsite greičiau tobulėti ir netrukus džiaugtis pasiektais rezultatais.

  Dvejojantiems, ar individualus mokymasis - geriausias pasirinkimas jų atveju, siūlome išmėginti grupėje vykstančius kalbos kursus. Mokymasis nedidelėje grupėje taip pat yra efektyvus. Tokiu būdu ne tik turite daugiau galimybių tobulinti kalbą, bet ir klausydamiesi bei bendraudami mokytis iš grupės bičiulių. Be to, tokie užsiėmimai labiau įpareigoja psichologiškai - jie sumažina tikimybę, kad mesite pradėtus kursus juose nesudalyvavę iki halo. Ieškantiems kokybiškų vokiečių kalbos pamokų grupėje rekomenduojami Vokiečių kalbos kursai Vilniuje

  Vokiečių kalbos pagrindai

  Ar sunku įgyti vokiečių kalbos pagrindus? Kiek laiko tai gali užtrukti? Tai klausimai, į kuriuos atsakymai gali tiesiogiai priklausyti nuo kalbos besimokančiųjų bei kalbos mokymosi intensyvumo. Jeigu vieniems intensyviai besimokant pradmenis galima įgyti per porą savaičių, kitiems gali prireikti ir keleto mėnesių. Svarbu pažymėti, kad kalbos mokymasis yra neatsiejamas ir nuo individualaus darbo bei kalbinės aplinkos, leidžiančios paspartinti mokymąsi, sudarymo. Ką tai reiškia? Besimokant kalbos svarbu ne tik dalyvauti pamokose bei pakartoti pamokoje įgytas žinias, tačiau taip pat ir klausyti garso įrašų ar žiūrėti filmus ar kitus vaizdo įrašus, įgarsintus šia kalba. Tai leidžia greičiau įprasti prie naujos kalbos skambesio, ritmo, leidžia sparčiau kalbančiųjų dialoge išskirti jau žinomus žodžius ir suprasti, apie ką kalbamasi.

  Be to, tai padeda ir greičiau įvaldyti sakinių sudarymą išlaikant teisingą žodžių tvarką. Taip pat padės veiksmažodžių kaityme asmenimis ir skaičiais, teisingame laikų sakinyje pritaikyme.

  Vokiečių abėcėlė ir raidės

  Vokiečių kalbos nėra sudėtinga mokytis, nes joje naudojama lotyniška abėcėlė. Ją sudaro 26 raidės. Visgi, 4 iš jų dažnam gali būti girdimos pirmąkart. Vokiečių abėcėlė turi tris balses raides su umliautu (ä, ö ir ü), kuris nurodo į kitokią raidės tartį. Būtent šios vokiečių raidės daro vokiečių kalbą nesunkiai atpažįstamą rašytine forma įvairiuose tekstuose. Be to, vokiečių kalboje yra escetu (arba dviguba „s“) vadinama raidė – ß. Ji tariama kaip lietuvių kalboje „s“ raidė.

  Ši kalba yra išskirtinė ir sudurtinių žodžių naudojimo dažniu. Ilgiausias sudurtinis žodis vokiečių kalboje yra netgi įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Skaičiuojama, kad jį sudaro net 79 raidės. Manoma, kad šis žodis buvo naudojamas kaip vienos iš garlaivių laivybos įmonės laivo kapitono neoficialus pavadinimas.

  Vokiečių kalbos išimtys

  Vokiečių kalba, kaip ir bet kuri kita kalba, turi išimčių taisyklėse. Reikia pripažinti, kad dauguma jų yra pateikiama vadovėliuose bei video mokymuose. Visgi, absoliučiai visų kalbinėse situacijose galinčių pasitaikyti atvejų tiesiog neįmanoma. Todėl tai dar viena priežastis, kuri pagrindžia, kodėl yra reikalingas vokiečių kalbos mokytojas arba vokiečių kalbos kursai, norint išmokti šią kalbą.

  Vokiečių kalbą profesionaliai valdantis asmuo ne tik reikšmingai supaprastins mokymąsi (lyginant su individualiu mokymusi), tačiau taip pat ir pasidalins įvairiomis įžvalgomis, kurios padės greičiau ir geriau perprasti tiek vokiečių kalbą, tiek ir vokiškai kalbančių šalių kultūrą. O tai reiškia, kad maksimaliai sutrumpins laiką, skiriantį pradedantįjį mokytis ir kalboje jau „pasikausčiusį“!

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

 • Kursai
 • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
 • Korepetavimas
 • Valstybės tarnautojų testavimas
 • Stovykla
 • Dovanų kuponas
 • Karjera
 • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.