Kaip išmokti anglų kalbą pačiam?

 • Dalinamės patarimais kaip efektyviai mokintis anglų kalbos:

  1. Rinktis individualius arba įprastus anglų kalbos kursus.
  Išmokti anglų kalbos savarankiškai – itin sudėtinga, nes pritrūksta motyvacijos, žinių. Anglų kalbos korepetitorius parenka tinkamiausias mokymo strategijas, padeda greičiau tobulėti, lavinti kalbėjimo įgūdžius, nes suklydus pataiso, paaiškina, stengiasi, kad pasiektumėte ilgalaikių rezultatų ir t. t.

  2. Anglų kalbos mokymąsi derinti su mėgstamu laisvalaikio leidimo būdu:

  - Žiūrėkite filmus ar serialus anglų kalba. Šiandien kaip niekad paprasta žiūrėti filmus ar serialus nemokamai net ir online, tad šią puikią galimybę panaudokite anglų kalbos mokymuisi. Tiesa, pirmiausia rinkitės filmus su angliškais subtitrais. Po kurio laiko išlavinsite klausą ir subtitrų nebereikės.

  - Klausykitės savo mėgstamų angliškų dainų kartodami žodžius. Tai tikrai padeda pagerinti jūsų tarimą ir žodyną! Tuo tarpu nepamirškite šokti!

  - Skaitykite straipsnius jus dominančiomis temomis. Tai gali būti ir paprasčiausios naujienos, ir moksliniai straipsniai (tiesa, tokiu atveju dažnai prireiks pasinaudoti Google vertėju ar kitomis vertimo programomis).

  - Nepamirškite rašyti. Kiekvieną dieną skirkite bent 10 minučių savo mintims ir idėjoms užrašyti. Puikus būdas praktikuoti būtojo laiko veiksmažodžius – parašyti apie tai, ką nuveikėte tą dieną.

  - Naršykite socialiniuose tinkluose. Tikriausiai tarp žinomų užsienio žmonių yra keli autoritetingi asmenys, kuriuos mielai sektumėte socialiniuose tinkluose. Jei tik juose informacija pateikiama anglų kalba, gaunate apčiuopiamos naudos ir gilinate žinias. Laba vertinga „Youtube“ tinke žiūrėti profesionalių anglų kalbos mokytojų vaizdo įrašus. Vieni vertingiausių – „Learn English with Papa Teach Me“ ir „LetThemTalkTV“

  - Susirašinėkite, bendraukite su užsieniečiais. Susiraskite pašnekovų, kurie taip pat mokosi anglų kalbos arba tiesiog mėgsta bendrauti ir mielai jums padės tobulinti anglų kalbos žinias. Šiuo metu itin populiarūs žinių arba kalbų mainai, kai jūs užsieniečius mokote lietuvių kalbos, o jie jus – anglų k. Lietuvos rinkoje galima rasti tokio tipo svetainių, pavyzdžiui, kooperuokimes.lt: čia kitus savo turimus įgūdžius galima „iškeisti“ į anglų k. pamokas. Tiesa, įsitikinkite, kad paslaugą siūlantis asmuo kalbą moka pakankamai gerai.

  - Anglų kalbos mokymasis klausantis užsienietiškų radijo stočių. Labai dažnai tarp patarimų, kaip efektyviai mokytis užsienio kalbos, atsiduria ir patarimas kalbos mokymuisi „įdarbinti“ ir muziką. Tad pasirinkite užsienietišką radijo stotį ir laisvalaikiu ar vykdami į darbą/studijas klausykitės. Pavyzdžiui, interneto svetainėje internet-radio.com rasite per 26 tūkst. įvairių šalių radijo stočių. Jas galima rinktis pagal grojamos muzikos žanrą, tačiau klausykite tų, kuriose groja ne tik muzika, bet ir skaitomos žinios bei ruošiamos įdomios laidos.

  - Keliaukite. Anglų kalbos mokytis galite ir keliaudami. Tai viena iš kalbų, kuria susikalbėsite daugelyje užsienio šalių. Tiesa, kur kas geriau kalbos įgūdžius lavinsite savarankiškų pažintinių kelionių metu.

  Ką dar žinoti, kad efektyviai išmokti anglų kalbą pačiam?

  Be jokios abejonės, visi mes trokštame kuo greičiau įgyvendinti naujai išsikeltus tikslus. Pavyzdžiui, greitai išmokti anglų kalbą. Tikslai mums padeda keliauti į priekį, tobulėti, tačiau kai kuriais atvejais neverta persistengti. Svarbu suprasti, kad toks tikslas kaip kalbos mokymasis nevyksta taip greitai kaip norėtųsi.

  Taigi, ar tikrai įmanoma savarankiškai išmokti ir įsisavinti anglų kalbą? Šiais laikais internetas yra geriausias anglų kalbos mokinio draugas! Kol dar nebuvo interneto, anglų kalbos mokymosi galimybės buvo ribotos: arba turėjai lankyti pamoką su mokytoju, arba turėjai nusipirkti anglų kalbos vadovėlį knygyne ir jį užpildyti pats. Dabar viskas pasikeitė! Naudojantis internetu galimybės yra neribotos. Besimokantieji anglų kalbos, galite pasiekti el. knygas, išmaniųjų telefonų programas, savarankiškus kursus, „YouTube“ vaizdo įrašus ir dar daugiau. Mokytis anglų kalbos dabar lengviau ir lengviau nei bet kuriuo kitu žmonijos istorijos laikotarpiu.

  Daugelis sutiks, kad efektyviausias būdas išmokti anglų kalbos – anglų kalbos kursai. Savarankiškas mokymasis padeda sustiprinti įgūdžius, tačiau kalbos profesionalas padeda sistemingai įsisavinti naujos kalbos žodžius, taisykles ir taisyklingą jos vartojimą. Jeigu svarstote apie kursus, tačiau dar nežinote, koks jūsų anglų kalbos lygis, atlikite testą (nuoroda į jį žemiau) ir per 60 minučių sužinokite!

  Kaip išmokti anglų kalbą per mėnesį?

  Labai dažnai daugelis susižavi galimybe išmokti anglų kalbą per mėnesį. Būtent tokios antraštės puikuojasi kai kuriuose skelbimuose. Ištiktųjų per 30 dienų galima tik išmokti pagrindines anglų kalbos frazes, įsiminti iki kelių šimtų žodžių, pagrindines gramatikos taisykles, bet tai toli gražu negalėtų būti pavadinama kalbos išmokimu.

  Greito kalbos išmokimo šalininkai akcentuoja anglų k. žodžių mokėjimą, tačiau norint sėkmingai kalbėti angliškai, reikia ir gramatikos žinių, ir daug praktikos. Tik po to įgyjama įgūdžių konstruoti frazes, sakinius, logiškai perteikti vieną ar kitą mintį. „Alfabet“ patirtis parodė, kad mokiniams bene daugiausia sunkumų kyla pradedant kalbėti angliškai, todėl daug laiko reikia „persilaužti“.

  Norint įgyti pradedančiųjų lygio (Elementary, A1) žinių, reikės lankyti bent 60–80 akademinių valandų trukmės anglų kalbos kursus. Norint pasiekti C1 lygį, anglų kalbos veikiausiai reikės mokytis ne vienerius metus.
  Taigi kantrybė, nuoseklumas ir pastangos mokantis anglų kalbos atsiperka su kaupu.

  Jei tikrai norite greitai išmokti anglų kalbą tai rekomenduojame intensyvius anglų kalbos kursus

  Sužinokite daugiau:
  - ANGLŲ KALBOS TESTAS

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

 • Kursai
 • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
 • Korepetavimas
 • Valstybės tarnautojų testavimas
 • Stovykla
 • Dovanų kuponas
 • Karjera
 • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.