Italų kalba - pietų dvelksmas su muzikiniais akcentais

 • Italų kalba pasaulyje dažniausiai siejama su menais. Italijoje stipriai išsivysčiusi tiek muzika, tiek dailė, tiek literatūra, tad nenuostabu, kad išgirdę itališką kalbą automatiškai pamąstome apie Giacomą Pučinį, Leonardą da Vinčį ar garsųjį Dantę Aligjerį. Be šių klasikų, ko gero, po 2021 Eurovizijos visi pagalvoja ir apie Måneskin. Vien išgirdus pastarųjų dainas užeina noras dainuoti ar mokytis italų kalbos. O italų kalba išties muzikali. Be to, reikėtų nepamiršti, kad italų kalba labai glaudžiai siejama ir su teatru, kinu, stiliumi, dizainu, architektūra, religija. Galima sakyti, kad italų kalba – kultūros kalba.

   

  Italų kalba ir jos kilmė

   

  Italų kalba priklauso indoeuropiečių šeimos romanų kalbų grupei. Teigiama, kad italų kalbos ištakos siekia I a., o ji susiformavo šnekamosios lotynų kalbos pagrindu. Galima teigti, kad italų kalba – tiesioginė lotynų kalbos palikuonė. Žinoma, bėgant metams kalba šiek tiek kito, įgavo savitų bruožų, tad italų ir lotynų kalbos skiriasi nemažai. Ilgą laiką Italijoje nebuvo vienos nusistovėjusios literatūrinės kalbos – kiekvienas rašantysis tai darė savo regiono tarme. XIII–XXIV amžiuje išpopuliarėję Dantė Aligjeris, Džiovanis Bokacas ir Frančeskas Petrarka sukūrė ir smarkiai išpopuliarino ir Toskanos (Florencijos) dialektą, kuris ilgainiui ir tapo literatūrinės kalbos pagrindu. Vėliau, po 1861 m. Italijos susivienijimo, suvienodėjo ir nusistovėjo ne tik politinis, socialinis, ekonominis gyvenimas, bet ir kalba. Po privalomojo švietimo įvedimo visi pradėti mokyti bendrine kalba, tad didžioji dalis žmonių laikui bėgant tiesiog pamiršo savo tarmes.

   

  Italų kalbos paplitimas

   

  Visgi, Italijoje vyrauja toli gražu ne vienas kalbos dialektas. Skirtinguose regionuose italų kalba šiek tiek skiriasi. Ši kalba pripažinta oficialia valstybine kalba ne tik pačioje Italijoje, bet ir Šveicarijoje. Kroatijoje, Slovėnijoje, Prancūzijoje (Korsika ir Nica), Etiopijoje, Eritrėjoje, Somalyje ir Libijoje ji laikoma mažumų kalba. Kartu su vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis, italų kalba pagal besimokančiųjų skaičių yra viena iš populiariausių užsienio kalbų visoje Europos Sąjungoje.

  Ši kalba ypač praverčia medikams, mat artima lotyniškajai, meno istorikams, gastronomijos pasaulio dalyviams, jau minėtiems įvairių menų atstovams, tai ypač svarbi kalba krikščionybės pasaulyje. Be to, Italija – ypač svarbi savo padėtimi logistikos pasaulyje, tad ją pravartu mokėti ir verslininkams. Ši kalba taip pat praves keliaujant, mat ja šnekančių žmonių pasaulyje yra net 67 milijonai.

   

  Ar sunku išmokti italų kalbos?

   

  Ekspertai mano, kad italų kalba yra viena iš lengviausiai išmokstamų kalbų. Galbūt dėl šios priežasties, o galbūt dėl melodingo ir nesudėtingo tarimo tiek daug yra besimokančių šios kalbos. Lyriška, skambi ir graži kalba dažnai patraukia ne vieną. Gera žinia ir mokantiems prancūzų kalbą – prancūzai iš italų yra pasiskolinę per 3000 žodžių, tad mokytis gali būti dar paprasčiau. Be to, italų kalba susideda ne vien iš žodžių – čia labai svarbiais elementais laikoma ir kūno kalba, gestai, ir įdėmus žvilgsnis į pašnekovą. Kai kurie italai pašnekovus, kurie vengia akių kontakto arba jį ilgam nutraukia, laiko nemandagiais.

   

  Italų kalbos kursai

  Norint greitai ir nesudėtingai išmokti italų kalbos, italų kalbos kursai – tikras perliukas. Mokytis kalbos lankant kursus itin patogu tiems, kurie neturi jokių bazinių žinių. Mokantis kalbą itin svarbūs yra kalbos pamatai, kuriuos sudaro tinkamas tarimas, žodžių dėliojimas sakiniuose, asmenavimas, linksniavimas. Neturint tinkamų pamatų, statomas namas gali būti netvirtas, klibėti, taip ir su kalba – įpratus tarti netaisyklingai, ar išmokus klaidingą linksniavimą ar asmenavimą, bus labai sunku persiorientuoti, dažnai klysite, nepasitikėsite savimi, nes nebūsite tikri, ar teisingai tariate ar dėliojate sakinius. Be to, italų kalbos kursai skirti ne tik sausai teorijai – čia susipažinsite ir su italų kultūra, jų temperamentu, kas taip pat padeda mokantis.

   

  Kitos mokymosi galimybės

  Šiandien italų kalbos mokoma didžiojoje dalyje šalies mokyklų. Studentai neretai pasirenka italų kalbą, kaip papildomą kalbą, ar net renkasi šios kalbos studijas. Italų kalbos mokytis mielai renkasi ir jau seniai studijas baigę, tačiau noru mokytis degantys asmenys. Žinoma, norint mokytis itališkai nebūtina lankyti kursus – galite tai daryti ir savarankiškai. Tam jums prireiks itin gerai parinktos mokymosi medžiagos, kuri būtų ne tik veiksminga, bet ir taisyklinga. Šiek tiek išmokti tarimo galima dainuojant, skaitant poeziją, mokytis klausymo – žiūrint filmus ar serialus, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar dainuoja, filmuose / serialuose vaidina gimtakalbiai. O be to, nepamirškite ir to, kad Italijoje egzistuoja toli gražu ne vienas dialektas. Mokantis savarankiškai jums gali iškilti nemažai klausimų. Italų kalbos kursų metu į visus rūpimus klausimus mielai gali atsakyti šios kalbos specialistai.

   

  Italų kalba - įveikiamas riešutėlis

   

  Kaip bebūtų, visiškai nesvarbu, ar esate šiek tiek susipažinęs su italų kalba, ar neturite jokių žinių ir norite pradėti nuo nulio, ar mokytis skatina verslo tikslai, ar tiesiog noras tobulėti, ar galvojate moktis savarankiškai, ar jus domina italų kalbos kursai – ši kalba nėra neįveikiama. Italijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, visame pasaulyje norinčių mokytis šios kalbos yra daugiau, nei 200 000 žmonių! Jei tik turite kruopelytę noro mokytis šios nepaprasto grožio kalbos – nestabdykite savęs! Kalbų mokymasis išties naudingas – jis suteikia galimybę komunikuoti ir gauti informaciją visame pasaulyje, įgalina keliauti, plėsti verslą, kilti karjeros laiptais, pažinti naujas kultūras ir žmones, atrasti naujų ryšių ir užmegzti naujas pažintis, didina asmeninę ir profesinę kompetenciją. Kalbos mokėjimas taip pat padidina jūsų autonomiją, o be to – mokymasis skatina protinį aktyvumą ir gyvybingumą, tad mokydamiesi kalbos, ypač vyresniame amžiuje, galite išvengti kai kurių susirgimų ar juos pavėlinti.

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

 • Kursai
 • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
 • Korepetavimas
 • Valstybės tarnautojų testavimas
 • Stovykla
 • Dovanų kuponas
 • Karjera
 • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.