Anglų kalbos kursų rūšys: kaip pasirinkti tinkamiausią?

 • Anglų kalba yra viena iš labiausiai naudojamų kalbų pasaulyje, todėl vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip ją išmokti arba patobulinti savo įgūdžius. Yra daug skirtingų ir veiksmingų mokymosi būdų, tačiau greičiausias ir efektyviausias - profesionalūs anglų kalbos kursai. Kursai suteikia aiškų mokymosi planą, reguliarias užduotis ir grįžtamąjį ryšį iš mokytojo. Jie taip pat padeda sukurti mokymosi rutiną ir palaikyti motyvaciją. Norint pasirinkti tinkamiausius anglų kalbos kursus, svarbu atsižvelgti į šiuos veiksnius:

  Pasirinkite kursus, kurie atitiktų jūsų dabartinį mokymosi lygį.

  Pasirinkite kursus, kurie atitiktų jūsų mokymosi stilių.

  Pasirinkite kursus, kurie padėtų jums pasiekti jūsų mokymosi tikslus.

  Jei nesate tikri, kokie kursai jums labiausiai tinka, galite pasikonsultuoti su kursų dėstytojais arba pasidomėti aprašymais apie skirtingus kursus.

   

  Anglų kalbos kursai grupėse

   

  Anglų kalbos kursai grupėse yra populiarus būdas mokytis kalbos. Kursai organizuojami mokykloje arba internetu. Mokantis anglų kalbos grupėje, mokiniai gauna struktūrizuotą programą, kurioje sistemingai susipažįsta su kalbos gramatika. Mokiniai aktyviai dalyvauja diskusijose, kuriose intensyviai praktikuoja kalbos įgūdžius ir įtvirtina gramatikos taisykles bei praplečia žodyną. Dėstytojai, savo ruožtu, skiria dėmesį bendravimo praktikai ir konkrečių kalbos aspektų mokymuisi. Mokytojai koreguoja mokinių klaidas ir suteikia naudingus patarimus, kurie padeda mokiniams greičiau pasiekti pažangą ir įgyvendinti savo kalbos mokymosi tikslus. Prieš pradedant kursus, prašoma atlikti pirminį kalbos kompetencijos įvertinimo testą. Šis testas padeda nustatyti mokinių kalbėjimo įgūdžius ir jų lygį. Tuomet anglų kalbos kursų grupės yra skirstomos pagal mokinių esamą kalbos lygį, siekiant užtikrinti efektyvų mokymąsi. Tai yra būdas užtikrinti, kad visi kurso dalyviai būtų patogioje ir tinkamo lygio aplinkoje. Testas grindžiamas Bendraisiais Europos kalbų metmenimis, kurie apibrėžia kalbėjimo lygį nuo A1 (pradinis) iki C1 (pažengęs). Kiekvieno lygio kursai paprastai trunka apie penkiasdešimt akademinių valandų.

   

  Individualūs anglų kalbos kursai

   

  Individualūs anglų kalbos kursai yra mokymosi būdas, kai mokytojas dirba su vienu mokiniu. Šis mokymosi būdas puikiai tinka tiems, kurie nori sutelkti dėmesį į anglų kalbos žinias specifinėmis temomis ar įveikti konkrečias kalbos kliūtis. Individualiuose kursuose mokymo medžiaga ir mokymo metodai yra pritaikyti mokinio asmeniniams poreikiams ir gebėjimams, todėl kurso dalyvis gali mokytis būtent tai, ko jam reikia. Individualūs anglų kalbos kursai tinkami įvairaus amžiaus ir lygių mokiniams. Tokius kursus verta rinktis šiais atvejais:

  Jei norite greitai ir efektyviai išmokti anglų kalbą.

  Jei turite specifinių mokymosi poreikių ar tikslų.

  Jei norite gauti individualų dėmesį ir pagalbą iš mokytojo.

  Jei nenorite mokytis grupėje.

   

  Kai pasirenkate anglų kalbos kursus tarp individualių ir grupinių užsiėmimų, taip pat turite nuspręsti ar reikalingi specializuoti kursai konkrečioms temoms ar sritims. Be to, turėtumėte įvardinti, ar jums aktualūs intensyvūs anglų kalbos kursai, o galbūt reikalingi tik šnekamosios ar verslo anglų kalbos kursai.

   

  Verslo - dalykinė anglų kalba

   

  Verslo-dalykinė anglų kalba yra orientuota į profesinius tikslus. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori tobulinti savo kalbos įgūdžius darbo kontekste. Šie kursai gali būti naudingi verslininkams ir darbuotojams, siekiantiems efektyviau bendrauti su užsienio partneriais. Verslo anglų kalbos kursai pritaikomi, atsižvelgiant į skirtingomis veiklomis užsiimančių įmonių, valstybės tarnautojų ir kitų specialistų individualius poreikius. Tai reiškia, kad kuriamos programas, kurios orientuotos į konkretų sektorių ar sritį, atsižvelgiant į specifinius terminus, komunikacijos poreikius ir kalbėjimo situacijas, su kurias susiduria kursų dalyviai. Mokiniams suteikiama galimybė išmokti kalbą, kurią jie galės efektyviai naudoti savo profesinėje veikloje, prisidedant prie jų karjeros tobulėjimo ir sėkmės.

   

  Intensyvūs anglų kalbos kursai

   

  Intensyvūs kursai skirti asmenims, kurie nori greitai tobulinti savo kalbos įgūdžius. Jie apima daugiau pamokų per trumpesnį laiką ir didesnį užduočių kiekį. Lyginant su tradiciniais kursais, šiuose kursuose užsiėmimų kiekis yra dvigubai didesnis. Kursų metu nagrinėjamos bendrinės temos, tačiau anglų kalbos pamokos taip pat gali būti pritaikytos ir pagal konkrečius poreikius – orientuotos pagal kursų dalyvių tikslus. Intensyvius anglų kalbos kursus rekomenduojama lankyti tada, kai galite skirti daugiau laiko šiam tikslui, nes juose siekiama greitai ir efektyviai išmokti kalbą.

   

  Šnekamosios anglų kalbos kursai

   

  Šnekamosios anglų kalbos kursai skirti tiems, kurie nori kalbėti anglų kalba be baimės dėl klaidų. Tai dažnas iššūkis besimokant kalbos, nes daugeliui mokinių kalbant užsienio kalba, dažnai kyla mintys apie taisyklingumą ir tinkamą žodžių ar frazių naudojimą. Šnekamosios kalbos kursai labiausiai tinka šiais atvejais:

  Ketinate dirbti užsienyje ir norite sklandžiai kalbėti angliškai.

  Planuojate studijuoti užsienyje, kur dėstoma anglų kalba.

  Dalyvaujate tarptautinėse konferencijose, kuriose pateikiama informacija ir bendraujama anglų kalba.

  Turite verslo santykius su užsienio partneriais, kur reikalinga tiksli komunikacija anglų kalba.

  Dažnai keliaujate ir norite jaustis patogiai bendraudami.

  Šnekamosios anglų kalbos kursų programa daug dėmesio skiria gyvam bendravimui, žodžių mokymuisi, frazių ir leksikos gausinimui, o mokiniai turi galimybę dalyvauti įvairiose praktinėse veiklose, tokiose kaip kalbėjimas prieš auditoriją ar diskusijos įvairiausiomis temomis. Tai puikus būdas greitai ir efektyviai lavinti šnekamosios anglų kalbos įgūdžius.

   

  Nuotoliniai anglų kalbos kursai

   

  Nuotoliniai kursai apima tiesioginį mokymąsi per vaizdo konferencijas arba kitas nuotolinio mokymosi priemones. Tai puikus būdas mokytis iš namų. Internetiniai anglų kalbos kursai tampa vis populiaresni. Jie suteikia lankstumą ir galimybę mokytis iš bet kurios pasaulio vietos.

   

  Kaip pasirinkti tinkamiausią mokymosi būdą

   

  Pasirinkdami tinkamiausią anglų kalbos mokymosi būdą, turite atsižvelgti į savo tikslus, laiko sąnaudas ir norimą mokymosi stilių. Visos anglų kalbos kursų rūšys turi savo privalumų ir trūkumų. Norint pasirinkti geriausią variantą, rekomenduojame:

  Aptarti savo tikslus su kalbos mokytoju arba konsultantu.

  Įvertinti savo laiko ir finansinius apribojimus.

  Išbandyti kelias skirtingas rūšis ir pasirinkti tą, kuri jums labiausiai tinka.

   

  Anglų kalbos mokymasis gali būti malonus ir naudingas procesas. Skirtingos anglų kalbos kursų rūšys atitinka įvairius poreikius, todėl svarbu atidžiai apsvarstyti savo tikslus ir pasirinkti kursus, kurie jums geriausiai tinka. Nepriklausomai nuo pasirinktos rūšies, svarbiausia - nebijoti iššūkių ir nuolat tobulinti savo anglų kalbos įgūdžius.

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

 • Kursai
 • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
 • Korepetavimas
 • Valstybės tarnautojų testavimas
 • Stovykla
 • Dovanų kuponas
 • Karjera
 • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.