Filmai ir filmukai, kurie padės mokantis anglų kalbos

 • Mokytis užsienio kalbų pradedame dar vaikystėje. Pirmieji nerūpestingai tariami žodžiai, pirmosios kitos kalbos raidės neatrodo tokios bauginančios ar nesuprantamos. Vaikai itin imlūs naujovėms – galima pastebėti, kad žiūrėdami filmukus užsienio kalba ir net nemokėdami jos jie viską kuo puikiausiai supranta, o, negana to, dar ir pradeda kaip beždžioniukai kartoti mylimų herojų vardus. Žodelis po žodelio ir žiūrėk, susideda visai taisyklingas sakinys. Mažųjų netrikdo kalbos barjerai ir jie greitai ir lengvai perima svetimos kalbos subtilybes. Ko gero visiems žinoma, kad tiek animacinių, tiek meninių, biografinių ar kitų žanrų filmų industrijoje dominuoja anglų kalba. Dažniausiai būtent ja filmuojami, o vėliau ir įgarsinami visi populiariausi ir naujausi filmai ir filmukai. Mažiesiems dažnai tai visiškai netrukdo, o štai nemokantys kalbos suaugusieji tokių filmų atsisako. O be reikalo. Angliški filmai gali būti puikus būdas mokytis šios užsienio kalbos. Girdimos frazės, vartosena, tarimas, intonacija – lengvas būdas priartėti prie gimtakalbiams būdingos kalbos vartosenos net ir pradedantiesiems.

  Kodėl verta žiūrėti angliškus filmukus su lietuviškais subtitrais?

  Žiūrint filmus mokytis anglų kalbos gali net ir pradedantieji. Jei nesijaučiate gerai įgudęs ir sunkiai suprantate net paprasčiausius dialogus – visuomet galite pasijungti subtitrus. Net ir skaitydami lietuviškus subtitrus girdėsite anglišką įgarsinimą, tad net ir nenorėdami, pasąmoningai įsisavinsite tarties subtilybes, kai kuriuos žodžių junginius, kirčius ar net tam tikras anglakalbiams būdingas intonacijas. Angliški filmukai vaikams padės dar geriau mokytis. Ir gera žinia ta, kad jiems net nereikės lietuviškų subtitrų. Dažnai angliškuose animaciniuose filmuose daug ryškių detalių, dinamiškumo, o žodžiai labai paprasti, kasdieniški. Net nepastebėsite, kai simpatišką rainiuką jūsų mažylis pradės vadinti kitty, o ne katinėliu. Tokie filmai gali būti puikia pramoga ne tik jūsų vaikams, bet ir jums patiems, jei dar nesate pasiryžę sunkesnio turinio pamokoms. Be to, net ir lankydami anglų kalbos kursus ar besimokydami namuose galite pagerinti savo anglų kalbos įgūdžius vien žiūrėdami filmus. Pradėkite nuo animacinių ar lengvų romantinių filmų, su mylimais ar akiai maloniais aktoriais – taip lengviau įsijausite į įvykių eigą ir greičiau suprasite vartojamus žodžius. Žiūrėdami filmus anglų kalba galite ne tik pagerinti kalbos suvokimą, bet ir rašymo subtilybes. Jei jau pakankamai gerai suprantate filmus anglų kalba, tuomet vietoj lietuviškų subtitrų galite rinktis angliškus – taip seksite kalbą, matysite žodžių rašybą, skyrybą, sakinių konstravimą, ir galėsite pasitikslinti ar gerai išgirdote ką pasakė filmo herojus.

  Kaip yra pritaikoma video medžiaga mokymuisi?

  Filmai, filmukai ir kitokie vaizdo įrašai – itin populiarus ir ypač efektyvus kalbos mokymosi būdas. Tam, kad mokytis būtų paprasčiau, o vizualai atitiktų analizuojamą temą yra kuriami mokomieji filmukai. Jie savo pobūdžiu kartais gali priminti vaikiškus animacinius filmukus ar lengvo turinio situacinius epizodus. Net ir mokantis anglų kalbos kursuose neretai sutiksite šį metodą. Mokantis anglų kalbos kursuose paprastai neužtenka tik peržiūrėti vaizdo įrašą. Dažnai po jo seka kelios su matyta situacija susijusios užduotys. Video peržiūra, jo aptarimas, analizavimas, net interpretavimas padeda greičiau išmokti taisyklingos anglų kalbos tarimo, sakinių struktūros, naujų žodžių. Kiekvienas žmogus įvairiai įsidėmi naują informaciją. Vieniems užtenka išgirsti naują žodį, kitiems jį pamatyti užrašytą, treti tam, kad jį įsidėmėtų turi patys parašyti. Vien žiūrint filmus anglų kalba su angliškai subtitrais išbandysite du iš įvardijamų informacijos įsiminimo būdų – girdėsite tarimą ir matysite rašyseną. Anglų kalbos kursuose, kuriuose taikomas mokymasis žiūrint įvairius filmus galite sutikti dar kelis – išgirdę žodį, susieję jį su pamatytu vaizdu, pamatę jo rašyseną, patys jį užrašę ir dar diskutuojant ištarę tikrai turėsite didelę tikimybę, kad daugiau mokytis šio žodžio nereikės – jūs jį jau žinosite.

  Rekomenduojamas filmų sąrašas anglų kalba pradedantiesiems

  Kartais atrasti tinkamus filmus, kuriuos žiūrint būtų galima lavinti anglų kalbą pradedantiesiems išties sunki užduotis. Tam, kad paieška būtų paprastesnė pateikiame jums kelis specialistų rekomenduojamus filmus ir filmukus anglų kalbai mokytis.

   

  Centrinis Londonas. 10 trumpametražių filmukų serija, kuri, tikime bus puikiai suprantama pradedantiesiems. Tai lengva istorija apie brazilą Leo, atvykusį į Londoną laikyti kalbos egzaminą. Seriale vartojama kasdienė ir nesudėtinga leksika, o gera žinia ta, kad visą serialą galite peržiūrėti Youtube platformoje. Be to, čia galite pasirinkti ir vaizdą su angliškais arba rusiškais subtitrais.

  Disney kūrinys – Džiunglių knyga. Tai, ko gero, daugumai dar vaikystėje į kraują įaugusi istorija. Šiame animaciniame filme daug vaizdų ir nedaug kalbos, kuri pritaikyta jauniems žiūrovams, tad tikime, kad šis filmas bus jums nesunkiai suprantamas.

  Bridžitos Jones dienoraščiai – klasikinė meilės istorija su tikru britišku akcentu ypač tiks tiems, kurie mokosi britų anglų kalbos ar nori suprasti anglų ir britų tarties skirtumus. Šiame filme vartojama labai daug kasdienių, buitinių žodžių ir frazių, tad puikiai tiks tiems, kurie nori patobulinti savo šnekamosios kalbos įgūdžius. Be to, daugelis yra jau matę bent jau vieną filmo epizodą, tad suprasti bus dar paprasčiau. Vieną iš Bridžitos Jones dienoraščių galite rasti viaplay.lt

  Forestas Gampas. Holivudo klasika, pelniusi ne vieną dešimtį apdovanojimų. Neįprastas komiškas siužetas, nesibaigiantys nuotykiai ir, žinoma, meilės linija. Tikime, kad žiūrėdami Forestą Gampą ne tik galėsite pasimokyti kalbos, bet ir smagiai pasijuokti.

  Serialas Draugai. Tikrai ne vieno pamiltas jau legenda tapęs serialas apie draugus, jų meilės istorijas, tarpusavio santykius. Puikiai tiks norintiems tobulinti anglų kalbą santykių, bendravimo, draugystės temomis. Be to, seriale nemažai komiškų situacijų, tad tikime, kad smagiai praleisite vakarą kartu su visa šeima.

  Privalumai ir patarimai, kaip mokytis iš filmukų anglų kalba

  Ko gero, didžiausiu privalumu mokantis kalbos žiūrint filmus anglų kalba galėtų būti įvardijamas pramoginis aspektas. Net ir sunkiai suprantant apie ką yra kalbama filmuose galima įsitraukti ir mėgautis pačiu žiūrėjimo procesu. Taip kalbos mokytis galite ir kartu su draugais ar šeima! Juk drauge žiūrėti filmus ir bandyti išsiaiškinti apie ką yra kalbama dar smagiau! Išsirinkite lengvą komediją, žaismingą animacinį filmuką ar svajingą romantinę istoriją, užsiplikykite arbatos ir mėgaukitės! Jei nesijaučiate patogiai žiūrėdami filmus anglų kalba – įsijunkite lietuviškus subtitrus. Greičiau išmokti anglų kalbos pagrindų galite lankydami intensyvius anglų kalbos kursus. Na, o jei norite lavinti savo rašymo įgūdžius – rinkitės titrus anglų kalba. Dar vienas labai naudingas ir padedantis geriau įsiminti naujus žodžius ar frazes dalykas – rašymas. Tiesiog užsirašykite jums nežinomus ar vis pamirštamus žodžius. Jei nepavyksta rašyti taisyklinga anglų kalba – rašykite taip, kaip girdite. Taip bus lengviau įsiminti. Gali nutikti ir taip, kad filmo eigoje šiuos žodžius įminsite, na, o jei jie vis dar bus neaiškūs – visada galite paieškoti jų reikšmės, rašybos, tarties. Mokymasis anglų kalbos neturi būti varginantis ir nuobodus. Praverskite tai pramoga, mėgaukitės procesu ir patys nepastebėsite, kaip imsite geriau suprasti šią kalbą!

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

 • Kursai
 • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
 • Korepetavimas
 • Valstybės tarnautojų testavimas
 • Stovykla
 • Dovanų kuponas
 • Karjera
 • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.